Середа, 25 травня 2022 12:20

Герої серед нас

Війна в Україні застала нас усіх зненацька і розділила життя на до… та після… Хтось в такій ситуації панікує, хтось геройствує, хтось замикається в собі, а хтось продовжує робити тихенько ту справу, яку потрібно.

А я хочу розповісти історію двох студентів ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України», з якими познайомилася у бібліотеці коледжу.

Алла і Михайло Чичигіни – студенти ІІІ курсу відділення «Технологія виготовлення та переробки продукції тваринництва».

- Де вас застала війна?

Алла: Для проходження виробничої практики ми влаштувалися на ТОВ «AQUAFARM» у м. Васильків. Саме там і застала нас війна, адже о п’ятій ранку 24 лютого розпочалося бомбардування авіабази Васильків.

- Додому не хотіли повернутися?

Алла: Після першого пережитого шоку вирішили залишитися на місці, адже повертатися додому було ще небезпечніше – наша домівка в Гостомелі. Та й дістатися вже не було змоги.

- Як ви стали волонтерами? Чия була ідея?

Михайло: Наш начальник Богдан Сергійович Прокоса зразу ж сказав, що будемо годувати військових. І ми та ще двоє старших стали готували їсти військовим, що обороняли авіабазу, та місцевим жителям.

- На скількох людей вам приходилося готувати?

Михайло: Точну кількість ми не можемо назвати, але багато. Щодня ми варили декілька казанів перших і других страв на сніданок, обід і вечерю, щоб наші захисники були не голодні і мали силу захищати нас і всю країну. Готували все – і борщі, і супи, каші, макарони та ін.

- Коли ви повернулись додому, чи було куди повертатися? Рідні живі? Будинок ваш вцілів?

Алла: 19 квітня ми поїхали додому, наш дім дещо постраждав, але залишився стояти. Підремонтували, прибрали після орків, та й все добре…

Майже місяць, зранку до вечора, ці діти, яким щойно виповнилося по 18 років, готували їжу, допомагали, підтримували сотні людей. Звідки сили брали? Під обстрілами і бомбардуваннями не втрачали самообладання і допомагали іншим? Мабуть, від землі української, від бажання жити у мирній незалежній країні, від предків своїх. До речі, і мама, і тато, і дідусь наших героїв - військові – стоять на захисті рідної України. Тож і діти стали достойними нащадками, проявили відвагу і мужність, зуміли не лише протистояти злу, а й допомагати іншим.

Дякуємо вам, Алло і Михайле! Ви – гідний приклад для наслідування!

Дякуємо батькам – Олені Михайлівні та Сергію Олександровичу, що виростили достойних людей! Ми пишаємося, що в Немішаївському коледжі навчаються герої!

Середа, 25 травня 2022 12:18

Здоров'я-запорука успіху!

В рамках волонтерської допомоги Петрук О.І. член ради роботодавців ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» разом з Немішаївським волонтерським фондом надали необхідні лікарські засоби для доукомплектування аптечок на відділенні 'Ветеринарна медицина".

З метою дотримання вимог інструкції охорони праці кожна навчальна лабораторія та кабінет закладу освіти повинні мати аптечку для надання першої медичної допомоги. Колектив відділення "Ветеринарна медицина" висловлює подяку благодійникам за надану допомогу.

Ніна Овчарук

В період переддипломної практики студенти відділення ТВППТ ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України» в умовах НВЛ «Технології молока та молочних продуктів» під керівництвом викладачів Козачок К.М., Цах Л.М. і майстра виробничого навчання Деремед І.О. здобули практичні навички з дослідження показників якості молока-сировини з ферми коледжу. Також, з особливою цікавістю студенти визначили характер і міру фальсифікації молока та молочних продуктів, їх натуральність, наявність сировинних складових, що їм невластиві.

О.П. Вергелес.

  • Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI ст. Проте, зразки української вишивки з тих часів, на жаль, не збереглися.
  • Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. У цей день прийнято одягати вишиванку і в такому вигляді відправитися у звичних справах.  Вишивати національний одяг бралися тільки жінки, адже саме вони дарували виробу потужну позитивну енергетику, а вишиванка символізувала добро, вірність та любов. Це ремесло матері передавали своїм донькам, бабусі, онукам.
  • Вишивка хрестиком є найпопулярнішим швом, який використовують не лише у вишиванках, але й у інших вишитих виробах. Найчастіше хрестиком виконували елементи рослинного та геометричного характеру.
  • Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко. Саме він стильно скомбінував вишиту сорочку із піджаком. В такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.
  • У кожному регіоні України техніка вишивання, орнамент, традиційні кольори, якими вишивають сорочку є різними.
  • Найбільша кількість людей у вишиванках, яка зібралась в одному місці, була зареєстрована у 2011 році у місті Рівне. У День Незалежності на центральний майдан міста прийшло 6570 людей у вишиванках. Цю цифру зафіксовано у Книзі рекордів України.
  • Сьогодні найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору. А, наприклад, вишиванки чорного кольору у давнину одягали виключно чоловіки. Сині вишиті сорочки було прийнято одягати жінкам, що вже не планували народжувати, або ж маленьким дівчаткам.
  • Орнаменти з вишивки з кожним днем стають все більш популярними. Сьогодні їх втілюють не лише на сорочках, але й на будь-якому сучасному вбранні, на автомобілях та навіть “викарбовують” у вигляді татуювання.

Війна - це сплюндрована земля, руйнації, знищені матеріально-технічні цінності. На жаль, російські окупанти лише такі руйнування і залишили після себе, пронісшись по мальовничому куточку Бучанщини - Немішаївському фаховому коледжі.

Але ми не залишилися сам на сам зі своїми бідами - є надійна підтримка і вірні друзі в особі ректора Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслава Ніколаєнка. Саме за його сприяння та підтримки Вадима Ткачука - проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку, Олександра Санченка - начальника відділу регіонального розвитку, координації діяльності ВСП, дистанційної освіти та заочного навчання коледжу, Василя Шинкарука - проректора з науково-педагогічної роботи, голови комісії з визначення розміру збитків, передано чимало комп'ютерної техніки. На жаль, всю коледжанську техніку підло знищили та розграбували окупанти. А як нині працювати, вести освітній процес без комп'ютера?

До акції долучилися наукова бібліотека та Навчально-науковий інститут енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України, а також Рівненський фаховий коледж.

Важливою і безцінною є така потужна підтримка у складні часи, за що глибока вдячність нашим друзям і меценатам. Взагалі, відбудова Немішаївського коледжу є одним із пріоритетних завдань - це рішення Вченої ради НУБіП України.

Сподіваємося, що завдяки дружній підтримці та клопітливій роботі всього нашого колективу Немішаївський фаховий коледж буде на передових позиціях не лише в системі НУБіП, а й серед фахових коледжів мирної і щасливої України!

Сторінка 1 з 95
zoofirma.ru

Увійти