Середа, 22 грудня 2021 12:31

Фізико-хімічний круглий стіл

21 грудня викладачі циклової комісії природничо – математичних дисциплін та інформаційних технологій Лукерченко Тетяна Петрівна та Ткаченко Олена Володимирівна з студентами груп Р-21 та ТВПТ-21 провели фізико-хімічний круглий стіл «Від молекули до властивостей речовини». Захід приурочений до дня народження видатного шотландського хіміка Томаса Грема (21 грудня 1805 року).

Томас Грем відомий найважливішими відкриттями в області молекулярних явищ, ставши одним із засновників сучасної колоїдної хімії. В основі молекулярної фізики лежить уявлення про атомно-молекулярну будову матерії, яке дозволяє пояснити макроскопічні властивості речовини в різних агрегатних станах і закономірності переходу речовин з одного стану в інший.

Хімія – це наука, що досліджує склад, будову і перетворення одних речовин в інші. В хімії переважно увага приділяється впливу складу будови речовини на хімічні властивості, а в молекулярній фізиці – на фізичні властивості. І в молекулярній фізиці і в хімії за основу взято будову і властивості речовини.

Студенти груп Р-21 та ТВПТ-21 самостійно розробляли варіанти моделювання конкретних молекул речовин та обґрунтовували вибір найкращого з них, дискутували, виступали з доповідями, пояснювали взаємозв’язок між будовою речовин та їх фізичними властивостями на основі знань про хімічні зв’язки. Такі форми роботи розвивають пізнавальну активність, стимулюють реалізацію творчих здібностей студентів, спонукають до аналізу і узагальнення результатів власної навчальної діяльності.

Природничі науки – це цікаво!

Циклова комісія природничо – математичних дисциплін та інформаційних технологій.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

zoofirma.ru

Увійти